Jednom sam iš'o skelom dvaput!

Ako postoji vikend koji uvijek ostane u lijepim uspomenama, onda je to Godišnji susret BMW Moto Kluba Zagreb, održan 23. i 24. kolovoza 2025. u Međimurju.

Subotnje okupljanje počelo je na obali Mure, kod starog Mlina na Dravi (op.a. pitaj turističkog vodiča Zvonka). Sunce – skriveno iza debelog popluna od oblaka, rijeka, prijatelji, nove klupske majice… sve je mirisalo na savršen početak. A onda je krenula vožnja skelom kojom je, iz nepoznatog razloga, upravljao Z.J. 67. Prvo pristajanje bilo je, recimo, generalna proba. Rezultat? Morali smo se voziti dvaput, ali nitko nije imao ništa protiv jer, kako kaže poslovica: “Tko se dvaput vozi, bolje pokisne.”

Nakon plovidbe slijedio je ručak s domaćim specijalitetima. Spomenut ćemo samo svinjsku mast koja je “podmazala grla” taman toliko da kasnija pivica nakon vožnje klizne kao pjesma. Jer pravila su jasna – dok se vozi, vozi se; kad se pije, ne miješa se, a ni ne vozi.

Vožnja kroz Međimurje bila je pravi užitak – kolona, sastavljena uglavnom od strojeva s nožnim mjenjačem, vijugala je pitomim cestama, a stajalo se na Marini Prelog i na vidikovcu Mađerkin Breg, upijajući krajolike i nepostojeće zrake kasnoljetnog sunca. Nakon toga stigli smo u Terme Sveti Martin, gdje nam je bio i smještaj. Tamo su se neki na večeri igrali Ralja 2, a neki skoknuli do nadaleko poznatog unutarnjeg bazena – jer kad već imaš vodu u cijeni smještaja, zašto se doma tuširati?

Nedjelja je prošla u mirnijem tonu. Nakon partije Pacmana na doručku, na redu je bila skupština. Prvi put nakon puno godina imali smo kvorum odmah na početku pa je ubrzo usljedilo usvajanje izvještaja, malo diskusije, nekoliko prijedloga za boljitak kluba i – cin cin – gotovo! Još jedan susret za nama, a sljedeća godina je izborna.

Veliko hvala glavnom organizatoru događaja Zvonku Juriću – motoristu, skelaru, turističkom vodiču – kao i svima koji su došli, vozili, smijali se i uživali. Susreti poput ovoga podsjećaju nas da naš klub nije samo vožnja i kilometri, nego prijateljstvo, priče i trenuci koje nosimo dugo sa sobom.

Do sljedeće vožnje!


Fotke pogledajte OVDJE